Burhaniye’de Hayvan Damları İlaçlanıyor

Burhaniye’de Hayvan Damları İlaçlanıyor

17.6.2021

Burhaniye Belediyesi karasinek ve uçkunlara yönelik tam zamanlı ilaçlamalarını yapmaya devam ediyor. Yapılan çalışmalar kapsamında, sinek larvalarının en çok ürediği yerler olan hayvan damları belediye ekipleri tarafından ilaçlanmaya başlandı.

İlçe genelinde dezenfektasyon çalışmalarını yürüten Burhaniye Belediyesi bunun yanında Karasinek ve uçkunlarla mücadele çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. Belediye Sağlık işleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yapılan çalışmalarda, Burhaniye’nin merkez mahallelerinde hayvan damı ilaçlama işlemleri yapılmaya başlandı.

Özellikle karasinek ve uçkunların larva yaparak üredikleri alanların başında gelen hayvan damlarına yönelik yapılan ilaçlama işlemleri ilk olarak merkez mahallerde başlatıldı. İlaçlama çalışmaları merkez sonrası kırsal mahallerde bulunan hayvan damlarının ilaçlamalarıyla devam edecek.

Özel oluşturulan ilaçlama ekipleri hayvan damlarının yanı sıra, ilçe genelinde çöp konteynerleri, kanalizasyon içleri, ağaçlık alanlar, su birikintileri gibi alanları da detaylı şekilde ilaçlıyor.

Özellikle yaz aylarının başlamasıyla birlikte halk sağlığı bakımından ilaçlama işlemlerinin önemine değinen Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, bu konuda aralıksız çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, karasinek ve uçkunlara yönelik doğal hayat ve biyolojik dengeye zararsız ilaçlar kullandıklarını belirtti.

Vatandaşlarında üzerine düşen görevleri yerine getirmeleri gerektiğini vurgulayan Deveciler “ Başkan Deveciler, özellikle çöplerin poşetli ve ağızları kapalı şekilde konteynerlere atılması gerektiğini, bunun yanında ise konteynerlerinde kapaklarının kapatılmasının fayda sağlayacağını söyledi.