Burhaniye’de 19 Mayıs Çoşkusu Yaşandı

Burhaniye’de 19 Mayıs Çoşkusu Yaşandı

19.5.2020

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Burhaniye’de düzenlenen etkinlilerle kutlandı. Atatürk anıtına çelenk bırakılmasının sonrasında Bando takımlarının sokaklarda gösteri yaptığı kutlamalarda, günün en coşkulu kutlaması ise havai fişek gösterileriyle yaşandı.

Pandemi salgını dolayısıyla bu sene buruk kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Burhaniye’de coşkuyla kutlandı. Burhaniye Belediyesi tarafından yapılan kutlama etkinliklerine Burhaniyeliler evlerinin balkon ve camlarından katıldı. Saat 19.19’da balkonlarında hep bir ağızdan İstiklal Marşı ve marşlar okuyan vatandaşlar, gün boyu da Burhaniye sokaklarında Burhaniye öğretmenler Bandosu ve Balıkesir Büyükşehir Belediye bandosu eşliğinde coştu. Bando gösterileri sonrası Burhaniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli Belediye hizmet binası önünde ellerinde bayraklarla kutlamalara eşlik etti.

Yapılan kutlamalar akşam 21.00 Burhaniye Belediye Hizmet binası ve İskele Marinada yapılan havai fişek gösterileriyle daha da coşkulu hal aldı. İstiklal Marşı ve sonrasında 19 Mayıs Marşı, Sarı saçlım mavi gözlüm şarkıları, İzmir ve 10. Yıl marşları eşliğinde Burhaniye semaları havai fişek gösterileriyle aydınlandı. Dakikalarca görsel şölene şahit olan Burhaniyeliler 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramını en coşkulu şekilde kutladı.