İskele Gece Pazarı Açılıyor

İskele Gece Pazarı Açılıyor

09.6.2021

İskele Mahallesi’nde yeni yerinde kurulacak gece pazarı için kura çekimleri yapıldı. Gece pazarı 12 Haziran’da Balıkçılar Çarşısı arkasında açılacak.

Burhaniye’nin gelenekselleşmiş gece pazarlarından olan ve İskele Mahallesi’nde kurulan hediyelik eşya satışlarının yapıldığı stantlar, 12 Haziran itibariyle geçici yerinde Balıkçılar Çarşısının arkasındaki otopark alanında hizmete açılacak. İhalesi yapılan ve 60 gün içerisinde yeni yerleri tamamlanacak olan stantlar yeni yerlerinde yaz-kış faaliyet gösterecek.

35 kişiden bu sene 25 kişinin başvurması sonucu 25 stanttan oluşacak İskele Gece Hediyelik Pazarı için kura çekimleri, Burhaniye Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirildi. Herkesin yerini kura ile belirlediği pazar tezgahları, bu sezon geçici olarak Balıkçılar Çarşısı arkasında bulunan otopark alanında kurulacak yerleri ayrılan, elektrik işleri ve kurulum aşamaları yapılmaya başlanan stantlar 12 Haziran günü hediyelik, oyuncak, el sanatları vb. ürünlerle vatandaşlara hizmet vermeye başlayacak.