Burhaniye Yeni Piknik Alanıyla Yaza Merhaba Diyor

Burhaniye Yeni Piknik Alanıyla Yaza Merhaba Diyor

21.7.2020

Burhaniye Belediyesi yaz sezonun başlamasıyla birlikte piknik alanlarını da faaliyete geçirmeye başladı. Geçen yıllarda bir adet olan piknik ve mesire alanını Burhaniye Belediyesi, bu sene 3’e çıkartarak vatandaşların kullanımına açtı.

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla projelerine hız kesmeden devam eden Burhaniye Belediyesi, ilçenin ihtiyacı olan yeni piknik alanlarını tek tek hizmete geçirmeye başladı. Daha önce Ayaklı Mesire alanıyla ilçe de tek piknik alanına sahip olan Belediye biri denize bitişik diğeri tepeden körfez manzarasına sahip 2 piknik alanını daha bu sene vatandaşların kullanımına açtı.

Ayaklı, Taylıeli ve Ören olmak üzere Belediye’ye ait piknik ve mesire alanları bulunan Burhaniye’de, yaz sezonuyla birlikte Ören piknik alanı vatandaşların yoğun talebiyle şimdiden tam not aldı. Ören’de Müşerref Hekimoğlu gezinti yolu üzerinde bulunan Piknik ve mesire alanı ören kumsalında denizle bitişik olarak hizmet veriyor. Vatandaşların kendi yiyeceklerini getirerek mangalda pişirtebildikleri alanda ayrıca çay ve soğuk içecek satışı da yapılıyor.

Daha önceden Ayaklı mesire alanı olarak bilinen mesire alanı da bu yaz yenilenmiş ve modern yüzüyle Burhaniye’deki vatandaşlara hizmetine başladı. İçinde bulunan mutfak ve idare binalarının revize edilerek kapalı hizmet kullanımına açılan piknik alanı yeni kapalı mekanıyla toplu organizasyon yemeklerine de ev sahipliği yapacak. Çınar ağaçlarının altında doğayla iç içe olan ayaklı mesire alanında vatandaşlar masa, mangal ve yemek servis hizmetlerinden yaralanabiliyor. İçerisinde botanik doğal bahçe, kümes hayvanları ve çocuk oyun alanlarını da bulunan mesire alanında kahvaltıdan mangala kadar günün her anı için hizmet veriliyor.

Hayata geçirilen projelerle ilçenin gelişimi noktasında ivme kazandırdıklarını ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Kentimize bu tür alanlarla zenginlik kazandırıyoruz. İlçenin ihtiyacı olan bu alanlar birlik, beraberlik ve kaynaşmanın yaşandığı, güzel vakitler geçirdiğimiz alanlar. Burhaniyeliler ve ilçemize gelen misafirlerimizin en güzel şekilde hizmetlerden yararlanması için elimizden gelen tüm özveriyi sunuyoruz” diye konuştu.