Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Yerel Yönetimlere İsimler Değil, Chp Yön Vermeli”

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Yerel Yönetimlere İsimler Değil, Chp Yön Vermeli”

05.6.2021

CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Oğuz Kaan Salıcı ve Ahmet Akın Balıkesir’de, belediye ve ilçe başkanlarıyla bir araya geldi.

CHP Genel Merkezinin yerel yönetimlerle ilgili oluşturduğu program dahilinde 3 Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir’de Belediye ve ilçe başkanları ile Edremit’te bir araya geldi. Düzenlenen programa katılan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, yerel yönetimler ve örgütlerle ilgili konularda konuşma yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Oğuz Kaan Salıcı ve Ahmet Akın bir dizi program için Balıkesir Edremit’e geldi. Toplantı programının haricinde Edremit Belediyesi tarafından yapılan 3 adet kreşin temel atma törenine de katılan Genel Başkan Yardımcılarına Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve diğer CHP’li Belediye Başkanları katıldı.

Belediyelerin çalışma stratejileri ve hizmetleriyle ilgili Akçay Venüs Otel’de düzenlenen toplantıya Balıkesir’deki CHP’li Belediye Başkanları katıldı. Toplantıda başkanlar Genel Başkan Yardımcılarına yerel yönetimler anlamında yapılması gerekenler hakkında görüş belirtti.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in katıldığı programda Deveciler, Yerel siyasetin örgütle bağlantılı olmasını, küskünlüklerin ve kavgaların siyasi anlamda partiye zarar verdiğini belirtti. Yerel siyasetin, parti ile anlam kazandığını ifade eden Başkan Deveciler, isimlerin değil CHP’nin yerele yön vermesi gerektiğini vurguladı.

Diğer belediye başkanlarının da görüşlerini belirtmesinden sonra heyet, Edremit Belediyesi tarafından yapılan 3 adet kreşin temel atma törenlerine katıldı.