Burhaniye’li Boya Ustaları Yeterlilik Belgesi Alıyor

Burhaniye’li Boya Ustaları Yeterlilik Belgesi Alıyor

01.6.2021

Burhaniye’de faaliyet gösteren boya ustaları Marshall boyanın sponsorluğunda yeterlilik belgesi alıyor.

Boyacılık mesleğini yapan ustalar için 2015 yılından itibaren zorunlu tutulan mesleki yeterlilik belgesi ücretsiz olarak Marshall boya ve Burhaniye Belediyesi işbirliğinde verilmeye başlandı. Marshall tarafından özel hazırlanan tır içinde 9 kişilik gruplar halinde yapılan Mesleki Yeterlilik sınavı sonrası ustalar belgelerini almaya hak kazanıyor.

Belge için tüm masrafların Marshall firması tarafından karşılandığı proje kapsamında, ustalar teorik ve pratik olarak sınava alınıyor. Tır içinde hazırlanan özel alanda çalışmalarını ve sınavlarını olan ustalar, yapılan sınavlar sonrası belge almaya hak kazanıyor.

Burhaniye’de Öğretmenler Mahallesi Plaj otopark alanında başvuruların alınmaya başlandığı Mesleki Yeterlilik tırının açılışını Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler yaptı. Açılışta Marshall’ın mesleğe nitelik getirilmesi bakımından yaptığı bu projenin oldukça yararlı olduğunu belirten Başkan Deveciler “Marshall’ın Mesleki Yeterlilik Belgesi alamayan ustalar için güzel bir projeye imza attığını görüyoruz. Boya ustalarının Mesleki Yeterliliklerini ölçmek, kalifiye ve nitelikli iş fırsatlarına sahip olabilmelerini sağlamak amacıyla düşünülmüş bu proje ile ustalarımız belgelerini alarak daha çok iş fırsatı ve imkanı bulabilecekler. Bu vesileyle Marshall firmasına teşekkür eder, ustalarımıza başarılar dilerim.” dedi.

Mesleki Yeterlilik Kursu için son başvuru süresi 5 Haziran Cumartesi günü saat 15:00’da son bulacak.