Bursem’li Öğrenciler Üniversitelere Yerleşti

Bursem’li Öğrenciler Üniversitelere Yerleşti

28.8.2020

Burhaniye Sosyal Etkinlik Merkezi öğrencileri YKS sınavlarında başarı göstererek seçkin okullara yerleştiler.

Burhaniye Belediyesinin Sosyal sorumluluk projesinden biri olan Burhaniye Sosyal Etkinlik Merkezi (BURSEM)’de eğitim alan öğrenciler üniversite sınavlarında başarılarıyla okullarına yerleştiler. Pandemi süresinde eğitimlerine ara veren ve sonrasında normalleşme döneminde 1 Haziran itibariyle destek eğitimlerine başlayan BURSEM’de tekrar sınav hazırlıklarına başlayan öğrenciler aldıkları eğitimlerin karşılığını kazandıkları okullarla gösterdiler.

Burhaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren, BURSEM’de kayıtlı olan öğrencilerin %80’i sınavlarda başarı sağladı. Sınavlar öncesi sıkı bir eğitim dönemi çalışması yapan BURSEM kurs desteğinin yanı sıra öğrencilere rehberlik desteğinde de bulunarak, tercih ve yerleştirme sürecinde öğrencilerin yol göstericisi oldu.

Lisans ve ön lisans programlarında 60 öğrencinin başta hukuk fakültesi, gıda mühendisliği, uçak teknolojileri, iktisat, işletme, iç mimarlık, Halkla ilişkiler, çocuk gelişimi, adalet, fizyoterapi, radyo tv sinema, fizik, tarih ve anestezi alalarında çeşitli üniversitelerde eğitim alma fırsatı yakaladı.

Burhaniye’nin en önemli sosyal projelerinden biri olma özeline sahip olan BURSEM’in gerek eğitim gerekse de sanatsal faaliyetlerde yüksek nitelikli eğitimler verdiğini ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “BURSEM’de eğitim görerek ülkemizde nitelikli okullara atanan öğrencilerimiz bizlerin gururu oldu. Bu öğrencilerimizin başarılarıyla bizde doğru projelerle Burhaniye’yi daha yaşanılabilir bir kent yapma yolunda ilerlediğimizi gördük. BURSEM’de bu çocuklarımızın güzel yerlerine gelmesini sağlayan başta eğitimcilerimiz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor. Üniversitelere yerleşen öğrencilerimize güzel bir eğitim hayatı diliyorum” dedi.