Zafer Bayramı Burhaniye’de Coşkuyla Kutlanacak

Zafer Bayramı Burhaniye’de Coşkuyla Kutlanacak

28.8.2020

Burhaniye Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramının coşkulu şekilde kutlanması için çalışmalarına başladı. Bayram öncesi Burhaniye’nin cadde ve sokaklarını bayraklarla donatacak olan Belediye, ayrıca vatandaşlarında evlerinde coşkuya dahil olması için ücretsiz Bayrak dağıtacak. Kutlamalar akşamüstü bando gösterileriyle son bulacak.

Covid-19 tedbirleri kapsamında bu sene kutlama programının yapılmayacağı 30 Ağustos Zafer Bayramı Burhaniye Belediyesi tarafından yapılacak etkinliklerle coşku kazanacak. Sabah İlçe Protokolünün Atatürk anıtına çelenk bırakmasıyla başlayacak kutlama programı, daha sonra protokolün şehitlik ziyaretiyle devam edecek. Kutlamalar Burhaniye Belediyesi tarafından yapılacak bando gösterileriyle son bulacak.

Burhaniye merkezde, İskele ve Ören’de yapılacak Bando gösterileri 30 Ağustos akşamüstü saat 17.30’da Burhaniye Belediye hizmet binası önünden Cumhuriyet meydanına ve sonrasında Ali Çetinkaya Caddesi üzerinden eski kütüphaneye kadar devam edecek. Sonrasında bando gösterileri İskele sahil yolu ve akabinde Ören gezinti yolunda gerçekleşecek.  

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları öncesi Burhaniye Belediyesi ilçede ki muhtelif cadde ve sokakları da Türk Bayraklarıyla donatacak. Cadde ve sokakların haricinde vatandaşlarında bu coşkuya evlerinde ve iş yerlerinde eşlik etmesi için çalışma yapan Belediye, vatandaşlara ücretsiz Türk bayrakları dağıtacak. Ücretsiz olarak bayrak temin etmek isteyen vatandaşlar, Burhaniye Belediyesi hizmet binası içinde yer alan Zabıta Müdürlüğü’nden bayraklarını alabilecek.