30 Ağustos Burhaniye’de Kutlandı

30 Ağustos Burhaniye’de Kutlandı

31.8.2020

30 Ağustos Zafer Bayramı Burhaniye’de düzenlenen törenlerle kutlandı.

30 Ağustos Zaferi Burhaniye’de düzenlenen tören ve etkinliklerle kutlandı. Her sene coşkuyla kutlanan Zafer Bayramı, bu sene pandemiden kaynaklı buruk kutlandı. Burhaniye Belediyesi cadde ev sokakları Bayraklarla donatarak vatandaşlara ücretsiz bayrak dağıttı. Belediye ayrıca Bando ve meşaleli araç kortejleriyle vatandaşların coşkusunu arttırarak bayrama neşe kattı.

Bu sene 98. yılını kutladığımız 30 ağustos Zafer Bayramı sabah Burhaniye Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk anıtına çelenk bırakma töreniyle başladı. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Garnizon Komutanı Tp. Binbaşı Mustafa Kıraç ve Belediye Başkanı Ali Kemal Devecilerin bıraktıkları çelenk sonrası Garnizon Komutanı Mustafa Kıraç günün anlam ve önemine yönelik konuşma gerçekleştirdi. Çelenk törenine ayrıca Başsavcı vekili Emre Öksüz'de katıldı.

Daha sonra ilçe protokolü şehitlikleri ziyaret etti. Şehit mezarlarını tek tek ziyaret eden Kaymakam, Belediye Başkanı ve Garnizon Komutanına, Jandarma Komutanı Alim Burak Çelik, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Dikmetaş ve diğer ilçe protokolü de eşlik etti. Yapılan törenler şehitliklere çiçek bırakılmasının ardindan okunan dualarla sol buldu.