Börezli İlkokulu Yenilendi

Börezli İlkokulu Yenilendi

28.9.2020

Börezli mahallesinde ilkokul için çalışmalara başlayan Burhaniye Belediyesi yeni eğitim öğretim yılı için Börezli ilkokulun eksikliklerini tamamlayarak yeniledi.

Burhaniye Belediyesi eğitime verdiği desteklere devam ediyor. Börezli kırsal mahallesinde 2 öğretmenli okul için çalışmalara başlayan Belediye ekipleri ilk olarak okulun tüm iç cephesinin boyama işlemine başladı.

Okul malzemelerinin yerleştirilmesinden sonra, binanın dış cephe boya badana işlerine başlayan ekipler, dış cephede çocuklar için çizgi film kahramanlarının bulunduğu bir duvar boyama işlemi de yapan ekipler kısa sürede okulun iç ve dış cephe boyasını tamamladı.

Boya badana çalışmalarının yanı sıra Burhaniye Belediyesi okulun park ve oyun guruplarını da tamir ederek yeniledi. Çocukların oyun alanlarında bulunan salıncak, kaydırak, tahterevalli gibi oyun gruplarının daha sağlıklı şekilde kullanılmasını sağlayarak çocukların güvenliğini sağlayan ekipler, okulda eğitim alacak öğrenciler ve eğitimciler için çalışmalarına periyodik olarak devam edecek.