Burhaniye Belediyesi’nden Uzaktan Eğitime Destek

Burhaniye Belediyesi’nden Uzaktan Eğitime Destek

30.9.2020

Pandemi döneminde öğrencilerin EBA üzerinden uzaktan alacakları eğitimlerinde en iyi şekilde faydalanabilmeleri için Burhaniye Belediyesi öncülüğünde yeni bir kampanya başlatıldı..

Eğitimde fırsat eşitliği kapsamında “Burhaniye’de Eğitim İçin Dayanışma Zamanı” sloganıyla Burhaniye Eğitime Destek ve Dayanışma Derneği kuruldu.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in öncülüğünde kurulan dernek, uzaktan eğitim alacak öğrencilerin tablet ve bilgisayar eğitim eksikliklerini karşılayacak. Gerek Belediye imkanlarıyla gerekse de hayırseverlerin katkılarıyla elde edilecek uzaktan eğitim ürünleri, ihtiyacı olan çocuklarla buluşturulacak.

Başlatılan kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlarımız Burhaniye Eğitime Destek ve Dayanışma Derneği tarafından Vakıfbank hesabıyla açılan

TR 70 0001 5001 5800 7312 0909 00 numaralı IBAN numarasına bağışta bulunabilirler.

Yapılan bağışlar sonrası toplanan desteklerle alınacak tablet, bilgisayar ve diğer eğitim ihtiyaçları Burhaniyeli öğrencilere tek tek ulaştırılacak.

Kampanyanın öncüsü Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, kampanya ile ilgili olarak “Haydi Burhaniye..! Çocuklarımızın geleceğini şekillendirmesi için eğitim şart. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitimde fırsat eşitliği kapsamında nitelikli ve eşit koşullarda eğitim almasını sağlamak bizim temel görevimiz. Öğrencilerimiz için açtığımız bu yolda, kentimizdeki iş insanları, sivil toplum örgütleri ve hayırseverleri kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz. Her şey daha güzel bir Burhaniye için” şeklinde konuştu.