Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “İzmir’in Kahramanları Gururumuz Oldu”

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “İzmir’in Kahramanları Gururumuz Oldu”

04.11.2020

Burhaniye Belediye Meclisi’nde konuşan Başkan Deveciler “Gece gündüz enkazdan bir nefes çıkartmak için çalışan kahraman Arama Kurtarma ekiplerimiz bizlerin gururu oldu” dedi.


Burhaniye Belediye Meclisi Kasım ayı ilk oturumu gerçekleştirildi. Bütçe gündemiyle toplanan meclis öncesinde İzmir depreminde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Sonrasında İstiklal Marşının okunmasıyla birlikte gündeme başlamadan önce meclisin açılış konuşmasını İzmir Depremine ayıran Başkan Deveciler, Türkiye’nin bir gerçeğini daha İzmir’de yaşanılan doğal afetle üzücü bir şekilde tekrar hatırladığını ifade etti.

 

Enkaz kaldırma çalışmaları kapsamında 65 saat sonra Elif bebeğin ümitleri yeşerttiğini ve akabinde 91 saat sonra ise Ayda bebeğin yeşeren ümitlerde çiçek açtığını belirten Başkan Deveciler “Bu iki cesur ve kızımız Afet’in en zor zamanlarında bizlere umut aşıladılar. onlara da buradan uzun ve güzel bir hayat diliyorum. Allah bahtlarını açık etsin” dedi.


Başkan Deveciler konuşmasının devamında “Bu mucize gibi yaşanılanların hepsinin arkasında unutmamamız gereken kahramanlarımız var. Balıkesir’imizin de içinde bulunduğu dünya çapında büyük başarılara imza atarak faydalar sağladığımız, birlik beraberlik ve seferberlik ruhunu en iyi şekilde yansıtan, tüm arama ve kurtarma ekiplerimiz bizlerin gururu oldu” dedi.


Deveciler “Yaşadığımız üzücü afet sonrası hayatını kaybeden 107 vatandaşımıza Allahtan rahmet, kederli aileleri ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Öte yandan depremde yaralanan, bin 27 yaralımızın da en kısa sürece şifalarına kavuşacağını temenni ediyor, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah bizlere bir daha böyle acılar göstermesin” diyerek konuşmasını tamamladı.


Meclis üyeleri de İzmir depremi ve etkileri konusunda görüşlerini belirttikten sonra gündem görüşmelerine geçildi.