Kızıklı Hizmetlerle Değer Kazanıyor

Kızıklı Hizmetlerle Değer Kazanıyor

09.11.2020

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Kızıklı Mahallesine yatırım hizmetleri için kolları sıvadı. Kızıklı Mahallesi ne acil yapılması gereken hizmetler için görevlendirdiği Belediye Meclis üyeleri Oktay Erbalaban ve Bülent Başaran öncülüğünde tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için Belediye ekipleri 4 koldan çalışmalara başladı.
Geçtiğimiz günlerde zeytinlik ve tarla yollarını açarak zeytin zamanı mahallelinin rahat hasat yapmasını sağlayan Belediye, şimdi de Kızıklı mahallesine altyapıdan üstyapıya kadar kapsamlı çalışmalar yapmaya başladı.
Burhaniye Belediyesi Kızıklı mahallesine yaptığı yatırım hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor. Mahallenin yollarının parke taş döşemeleriyle yenilendiği köyün, altyapı yağmursuyu borularıyla birlikte dere kenarları da temizlenmeye başlandı.
Kış aylarının kendini göstermesiyle birlikte özellikle yağmur suyu alt yapısının su taşkınlarına yol açmaması için çalışmalar yapan Belediye ekipleri kanalizasyon ve yağmursuyu kanal ve borularında ki tıkanıklıkları gidermek için mücadele ediyor.
Yağmur ve sert rüzgarlardan kaynaklı kopan yaprak ve dalların mazgalları tıkadığı ayrıca toprak kaymalarından dolayı çamurların borulara hasar verdiği alanlarda yapılan çalışmalarda temizlik işlerine bağlı ekipler dozer ve kazma küreklerle altyapının sorunsuz hale getirilmesi için canla başla çalışılıyor.
Altyapının haricinde üst yapıda da hizmeytlerine devam eden Burhaniye Belediyesi özellikle BASKİ ve diğer kurumlar tarafından yapılan çalışmalardan dolayı bozulan parke yollarında yenileme işlemlerini ivedilikle gerçekleştiriyor. Bozulan yollara yeni parke döşemleri yapan Fen İşlerine bağlı ekipler, ayrıca yolların bakımlarını da gerçekleştiriyor.
Belediyeye bağlı ekipler bununla da kalmayarak Kızıklı’nın dere kenarı tırabzan ve korkuluklarının da bakım ve boya işlemlerini yerine getiriyor. Hava şartlarından kaynaklı küflenmiş ve deforme olmuş dere kenarı korkuluklarını boyayarak yenileyen ekipler Kızıklı mahallesi için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Kış ayları gelmeden kırsal mahallelerimize yönelik acil eylem planını devreye soktuklarını ifade eden Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Kırsal mahallelerimize kış sezonu öncesi hizmetlerimize start verdik. Altyapı, üstyapı demeden acil ihtiyaçlar neyse giderilmesi için 2 meclis üyemizi görevlendirdim. Gerekli fizibilite çalışmalarını yaptılar ve çalışmalara başladılar” dedi.