Burhaniye Belediyesinden Karantinada Olanlara Sıcak Yemek

Burhaniye Belediyesinden Karantinada Olanlara Sıcak Yemek

03.12.2020

Burhaniye Belediyesi, Covid-19 testi pozitif çıkan ve evlerinde karantinada olan vatandaşlara ücretsiz sıcak yemek hizmeti vermeye başladı.

Burhaniye Belediyesi Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler öncülüğünde sosyal belediyecilik uygulamalarına imza atmaya devam ediyor. Pandemi döneminde Covid-19 virüsü testi pozitif olan vatandaşlara evinden çıkamadıkları için sıcak yemek servisinde  bulunan Belediye, bu hizmetle alakalı özel bir ekip olusturup, birde çağrı merkezi kurdu.

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı kurulan birim üzerinden yapılan çalışmalar kapsamında; Covid test sonucu pozitif çıkan vatandaşlar, 444 95 10 numaralı Destek hattını arayarak TC ve HES koduyla birlikte sisteme kayıt  ediliyorlar. Kayıt sonrası karantinada bulunan vatandaşlara özel kamufle edilmiş ve tüm tedbirler alınmış şekilde görevlendirilmiş ekiplerce belediye Aşevinden 4 kap sıcak yemek servisi yapılmaya başlanıyor.

Burhaniye Belediyesi yemekhanesinde yapılan yemekler sadece 10 gün boyunca evinde karantinada kalan vatandaşlara özel olarak değil aslında hergün ihtiyaç sahibi hanelere de sıcak yemek servisi yapıyor. Belediye tarafından belirlenen ve ihtiyacı olan  300 haneye yönelik yapılan sıcak yemek hizmeti yüzlerce insanın yemek ihtiyacını karşılıyor.

Sosyal Belediyeciliği çok önemsediklerini ve bunu hizmet anlayışının ilk basamağı olarak gördüklerini ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler "Biz belediye olarak tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi olan ailelere mevcutta 300 hanemize günlük düzenli olarak zaten her gün sıcak yemek veriyoruz. Pandemi döneminde özellikle pozitif test sonucu karantinada kalan vatandaşlarımızın da bir nebze ihtiyaçlarını karşılayıp destek olmak adına sıcak yemek hizmetimizi onlarla da paylaşmanın yaraları sarabileceğini düşündük. Bu zor zamanları el birliğiyle hep birlikte atlatacağımızı ümit ediyor. Tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum" şeklinde konuştu.