Çay Caddesi Ve Sokakları Yapılmaya Başlandı

Çay Caddesi Ve Sokakları Yapılmaya Başlandı

08.12.2020

Burhaniye Belediyesi Yunus Mahallesi’nde yaptığı alt yapı çalışmalarına devam ediyor. Yapılan çalışmalarda sona yaklaşılırken, kazılan cadde ve sokakların parke taş döşeme ile kaldırım ve bordür yenileme çalışmalarına da başlandı.

Yunus mahallesinde yıllardır çözüme kavuşamadığı için vatandaşların mağduriyet yaşadığı Çay caddesi ve civar sokaklarında yapılan kapsamlı alt yapı çalışmalarında yavaş yavaş sona gelindi. Alt yapı yağmursuyu boru hattı döşeme işlemi yapılan çalışmalar neticesinde kazılan cadde ve sokakların parke taş döşeme işlemlerine de başlandı.

Kazı yapılan çalışmaların kapatıldıktan sonra üst yapı çalışmalarına da başlayan Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bir taraftan altyapı yağmursuyu döşeme işlemlerine devam ederken diğer taraftan, caddelere parke taş döşeme, kaldırım ve bordür çalışmalarını da yürütüyor.

Yolların üst yapı işlemlerine başlamak için; yapılan kazı çalışmaları ve akabinde yapılan doğalgaz kazı çalışmalarının tamamlanmasını beklediklerini ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Yunus Mahallemizin bu bölgesi yağmursuyu altyapısından dolayı oldukça sorunlu bir yerdi. Eski borular yağışlarda yeterli gelmiyor ve su taşkınlarına neden oluyordu. Yaptığımız çalışma neticesinde kangren olmuş bu yarayı kesip atarak köklü bir proje çalışmasıyla bu mağduriyeti ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Kazı ve hat döşeme işlemlerimiz ivedi bir şekilde devam ederken cadde ve sokaklarımızın üstyapı çalışmalarına da başladık” şeklinde konuştu.