Burhaniye’de Diyaliz Hastası İçin Yollar Açıldı

Burhaniye’de Diyaliz Hastası İçin Yollar Açıldı

12.1.2021

Burhaniye Belediyesi karla mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Avunduk’ta Diyaliz hastası için sabaha karşı çalışmalarını hızlandıran ekipler, hastanın hastaneye ulaşmasını sağladı.

Burhaniye Belediyesi meteoroloji tarafından yapılan uyarlar doğrultusunda hafta sonu ve hafta başı karla mücadele çalışmalarını aralıksız yürüttü. Avunduk kırsal mahallesinde Diyaliz hastası için seferber olan Belediye ekipleri, hastanın tedavi olması için, kar küreme ve tuzlama çalışmalarıyla yolları açarak hastaneye ulaşmasını sağladı.

Burhaniye’yi etkisine alan kar yağışı öncesi kurduğu Kriz Masası ile karla mücadele çalışmalarına başlayan Burhaniye Belediyesi, merkez haricinde en çok kırsal mahallelerde yaşanacak afet durumuna karşı çalışmalar yapmaya başladı.

Özellikle, Hacıbozlar, Sarılar, Avunduk, Karadere, Kurucaoluk, Kırtık, Sübeylidere, Yaylacık mahalleleri başta olmak üzere Burhaniye’nin rakımı yüksek kırsal mahallelerinde hayati tehlike yaşanmaması ve kapanacak yolların açılmasıyla alakalı iş makineleri ve ekipleri belirli noktalarda konuşlandıran Belediye afete hazırlıklı olarak önleme çalışmalarını da ivedilikle başlattı.

Belediyesine bağlı ekipler hafta sonu ve başı yaptığı çalışmalarla kar sınavını başarıyla atlatırken. Avunduk mahalle muhtarının Kriz masasını arayarak, diyaliz hastasının sabah erkenden hastaneye gitmesi gerektiğini söylemesi üzerine hemen çalışmalara başlayan yol açım ekipleri, sabah saatlerinde tüm köy yolunu açarak hastanın Diyalize girmesini sağladı.