Başkan Deveciler Pazaryerlerini Denetledi

Başkan Deveciler Pazaryerlerini Denetledi

08.5.2021

Başkan Deveciler Pazaryerlerini Denetledi

Burhaniye’de tüm semt pazarlarının açılmasıyla birlikte Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler pazaryerlerinde denetimler yaptı. İlçe merkezinde 5 ayrı mahallelerde kurulan semt pazarlarını gezen Başkan Deveciler, hem pazardan alışveriş yaptı hem de vatandaşlarla da sohbet ederek taleplerini dinledi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 günlük tam kapanma süreci devam ederken. İçişleri Bakanlığı, yayınladığı genelge ile 8 Mayıs ve 15 Mayıs tarihlerinde pazarların kurulacağını açıklamıştı. Kararın ardından Burhaniye pazarcı esnafı da pazaryerlerinde tezgâhlarını açtı.

Başta merkez pazaryeri olmak üzere, Bahçelievler, Öğretmenler, Pelitköy ve Orjan’da açılan açılan pazar yerlerinde sabah saatlerinde denetim gerçekleştiren Başkan Deveciler’e Yardımcısı Tamer Midilli ve Zabıta Müdürü Yüksel Yüce eşlik etti. Pazar alanlarına giriş prosedürleri, tezgahtarların maske ve hijyen tedbirleriyle birlikte vatandaşlarında maske kuralları noktasında incelemeler yapan Başkan Deveciler, ayrıca alışverişe gelen vatandaşlarla sohbet etti.

Pazarcı esnafı ile vatandaşların şikâyetlerini dinleyen Deveciler, talepleri dinleyerek, fikir alışverişinde bulundu. Pazar yerlerinde Pandemi kurallarına genel anlamda uyulduğunu belirten Başkan Deveciler “Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşların rahatlıkla alışveriş yapabilmeleri ve esnafın mallarının elinde kalmaması için açılan pazaryerlerimizi denetledik. Pazarcı esnafımızdan alışverişimizide yaptık. Vatandaşlarımız maske-mesafe-hijyen kurallarına genel anlamda uyduğu görülüyor. Bu hususta Polis ekipleri ve Zabıta Müdürlüğü’müz de gerekli tüm denetimleri aralıksız yapıyor.” dedi.