Burhaniye İş Sözleşmesi’nde Balıkesir’de Örnek Oldu

Burhaniye İş Sözleşmesi’nde Balıkesir’de Örnek Oldu

04.3.2021

Burhaniye İş Sözleşmesi’nde Balıkesir’de Örnek Oldu

Burhaniye Belediyesi KESK’e bağlı TÜMBEL-SEN ile Balıkesir’in en kapsamlı toplu iş sözleşmesini imzaladı.

Burhaniye Belediyesi Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası TÜMBEL-SEN ile 2020-2021 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesinin akdini imzaladı. Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışı gereği, yapılan sözleşmeyle ekonomik ve sosyal haklarını geri kazanan memurlar için Burhaniye Belediyesi Balıkesir genelinde en kapsamlı sözleşmeye imza atmış oldu.

Belediye Meclis salonunda gerçekleştirilen imza törenine Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler TÜMBELSEN Genel Başkanı Erdal Bozkurt Balıkesir Şube Başkanı İlker Omar Demiray Belediye ve sendika yöneticilerinin yanı sıra parti temsilcileri ve personeller katıldı.

Burhaniye Belediyesi tarafından imzalanan sözleşme kapsamında; personele 2016 yılından bu zamana kadar ki eski hakları geri verilirken ayrıca sosyal ve ekonomik anlamda zamlar gerçekleştirildi. Sosyal Yardımlarda özellikle Bayramlarda ortalama %35 oranında zam yapılırken, sosyal denge tazminatına ek olarak tüm memurlara her ay ilave 200 TL hak ödenmesi kararı alındı. Yol yardımı olarak memurlara ortalama % 60 oranında zamda ödenirken, yılbaşında da 400 TL ikramiye almaları belirlendi.

Yapılan sözleşme töreninde konuşan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Burada sosyal demokrat belediyecilik anlayışı gereği Balıkesir’deki en kapsamlı iş sözleşmesine imza attıklarını ifade ederek, Burhaniye Belediyesi olarak, her zaman emekten yana emeğin değerini bilen adımlar atmaya devam edeceklerini söyledi. Yeni düzenlemeyle memurların sözleşme kapsamında 2016 yılından bu zamana kadar ki haklarını da geri alacaklarını belirten Deveciler, ekonomik haklarında da yüzdelik olarak iyileştirdiklerini vurguladı. Deveciler “Burhaniye Belediyesi olarak Balıkesir genelinde eşi olmayan örnek bir toplu iş sözleşmesini hayata geçirmenin gururu ve mutluluğunu sizlerle birlikte yaşıyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı.

TÜMBELSEN Genel Başkanı Erdal Bozkurt ise, sözleşmenin bu anlamda yapılmış en kapsamlı sözleşme olduğunu yenileyerek, sözleşme sürecinde verdiği destek ve katkılardan dolayı Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’e teşekkür etti.