Mezarlıklar Otlardan Arındırılıyor

Mezarlıklar Otlardan Arındırılıyor

04.5.2021
Burhaniye Belediyesi mezarlıklarda ot temizliği ve ilaçlamasına devam ediyor.
Burhaniye’de ki mezarlıklar yabani otlardan temizlenerek ilaçlanıyor. Merkez mezarlıklarının yanı sıra kırsal mahallelerdeki mezarlıkların da ot temizliğine devam eden Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, tırpanla otları biçtikten sonra yabani otların tekrar çıkmaması için ilaçlama çalışmaları da yapıyor.
Geçtiğimiz günlerde çalışmalarına başlayan ve tam kapanma süreciyle birlikte faaliyetlerini daha da genişleterek hızlandıran ekipler Geriş, Börülce, Börezli, Bahadınlı Şarköy ve Karadere, Kızıklı, Çoruk, mezarlıklarının genel ot temizliklerini tamamladı. Ekipler diğer mezarlıklarında temizliklerini bayram öncesinde bitirmeyi planlıyor.
Yapılan temizlik çalışmalarının haricinde biçilen otları tırmıklarla arındıran ekipler son olarak mezarlıklarda ilaçlama işlemlerini yaptı. Yapılan ilaçlama ile yabani otların tekrar üremesinin önüne geçildi.
Mezarlıkların temizliğinin periyodik olarak yapıldığını vurgulayan Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Tam kapanma sürecini fırsata çevirerek mezarlık temizliklerimizi yapmaya devam ediyoruz. Yabani otlarımız hem ziyaretlerde zorluk yaratıyor. Hem de mezarlarda bulunan çiçekleri öldürüyor. Onun için bu temizlik çalışmalarımız önem arz ediyor” dedi.