23 Nisan Balkonlarda Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Balkonlarda Coşkuyla Kutlandı

23.4.2021

23 Nisan Balkonlarda Coşkuyla Kutlandı

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Burhaniye’de balkonlardan bayraklar eşliğinde istiklal marşı söylendi. Bayram coşkusuna Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler de ailesiyle birlikte evinin balkonundan katıldı.

TBMM’nin kuruluşunun 101. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı Burhaniye Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Gündüz saatlerinde kortej eşliğinde ilçe sokaklarında tur atan araçlara, akşam ise vatandaşlar balkonlarından bayraklarıyla İstiklal Marşı’nı ve akabinde İzmir Marşı’nı söyleyerek eşlik ettiler .

Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in de ailesiyle birlikte evinin balkonundan katıldığı bayram sevincine belediye hoparlörlerinden “İstiklal Marşı’nın” akabinde “İzmir Marşı” çalınarak tüm Burhaniyeliler bu coşkuya eşlik etti.

7’den 77’ye her yaştan vatandaşın ellerinde bayraklarla İstiklal Marşı ve İzmir Marşı’nı söylemesiyle 23 Nisan buruk da olsa Burhaniye’de kutlandı.

Belediye Başkanı Deveciler bayram mesajında ise şunları söyledi “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nı kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz”

“Sevginin, masumiyetin, umudun ve barışın, temsilcileri olarak, dünyaya anlam katan, bizlere geleceğe dair ümitler veren tüm çocuklarımızın gözlerinden öperek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor sevgi, barış, sağlık ve huzur dolu bir dünyada hep birlikte yaşamayı temenni ediyorum.” dedi