Çocukların 23 Nisan Hediyeleri Burhaniye Belediyesinden

Çocukların 23 Nisan Hediyeleri Burhaniye Belediyesinden

23.4.2021

Çocukların 23 Nisan Hediyeleri Burhaniye Belediyesinden

 

Burhaniye Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramında çocuklar için bir etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında 23 Nisan temalı videolarını Belediyeye gönderen çocukların hediyeleri evlerine kadar ulaştırıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yılı dolayısıyla Burhaniye Belediyesi çocuklar için video etkinliği düzenledi. Düzenlenen etkinliğe yaklaşık 500 çocuk bayram coşkusunu içeren videolarıyla katıldı. Çocukların şiir, marş ve şarkılar söylediği videolar, Burhaniye Belediyesi instagram hesaplarında bulunan durum gönderilerinde paylaşıldı.

Etkinliğe katılan her çocuğa hazırlanan ve içerisinde Nutuk, Atatürk imzalı şapka, Bayrak, Balon ve horoz şekerden oluşan paketler, tek tek evlerine kadar Burhaniye Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü personeli tarafından ulaştırıldı. Etkinliğine katılımın yoğun olmasından dolayı dağıtımın hafta boyunca süreceği bildirildi.

Ülke olarak pandemi sürecinde çocuklarla birlikte olamadıklarını ama bu vesileyle bayram coşkusunu çocuklarla paylaşmanın sevincini yaşadıklarını ifade eden Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Gelecek nesillerimizin aydınlık yarınları için önce sağlığımızı dikkate almalıyız. Çocuklarla el ele kutlayamadığımız bu bayramımız, bizleri kalplerimizde bir araya getirerek sevincimizi buruk da olsa yaşamaya ortak etti” dedi.