23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

22.4.2021

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nı kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kapılarının ilk açtığı gün olması sebebiyle 23 Nisan’ı Dünya çocuklarına armağan ederek Dünya’da bir ilki gerçekleştirmiştir.

Ülke olarak yaşadığımız sıkıntının etkisiyle ümitlerimizi daha da yüksek tutarak bu önemli günü, bir yandan birlikte coşku ile yaşarken, diğer yandan da çocuklarımıza, kendilerine emanet edilen bu değer ve emanetlerin büyüklüğünü anlatmalıyız.
Bizler çocuklarımızın; kalpleri vatan ve millet sevgisiyle yeşeren, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, çağdaş ve ileri düşünceli insanlar olarak yetişmesi için bir an bile çalışmaktan vazgeçmeyeceğiz.

Sevginin, masumiyetin, umudun ve barışın, temsilcileri olarak, dünyaya anlam katan, bizlere geleceğe dair ümitler veren tüm çocuklarımızın gözlerinden öperek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor sevgi, barış, sağlık ve huzur dolu bir Dünya’da hep birlikte yaşamayı temenni ediyorum.

Bu vesileyle de; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. yılını kutladığımız bu günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını tereddüt etmeden feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Ali Kemal Deveciler

Burhaniye Belediye Başkanı