Burhaniye Belediyesinden Menfez Ve Mazgal Temizliği Başladı

Burhaniye Belediyesinden Menfez Ve Mazgal Temizliği Başladı

14.6.2019

Burhaniye Belediyesinden Menfez Ve Mazgal Temizliği Başladı

Burhaniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, mazgal ve menfezlerde temizlik çalışması yapıyor. Temizleme çalışmalarında, çıkartılan onlarca traktörlük atık malzeme moloz döküm sahasına gönderiliyor.

Başkan Deveciler, Belediye sınırları içerisinde bulunan ve yağmursuyu bertarafını sağlayan ve menfez ve mazgal temizliğinin tüm mahallelerimizde yapılacağını belirtti. 
Vatandaşlarımızdan gelen şikâyetler doğrultusunda şikâyet konusu olan menfezlerin temizliğinin de ayrıca yapıldığını söyleyen Deveciler; “ Yapılan temizlik ve kontrol esnasında problemli olan menfezlerin bakım ve onarım işlemleri de belediyemiz personeli tarafından yapılmakta olup, ihtiyaç duyulan yerlere de yeni menfezler iş programı doğrultusunda yapılması planlanmaktadır. Daha verimli bir çalışma için temizliği yapılan ızgaralara, vatandaşlarımız tarafından sahip çıkılması ve içlerinin doldurulmaması konusunda hassasiyet göstermelerini rica ediyoruz” dedi. 

Burhaniye Belediyesi yağmur suyu baskınlarının önüne geçmek amacıyla menfezlerin sürekli olarak temizliğini yapıyor. Belirli aralıklarla yapılan menfez temizliğine, 7 personel, 1 adet traktör ile birlikte 14 Haziran Cuma günü Öğretmenler Mahallesinin temizliği ile başladı. Kentin farklı noktalarında mazgal ve menfez temizlik sırasında menfezlerin yetersiz olduğu durumlarda yeni menfez açma çalışmalarının da yapılacağı belirtildi.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Kanalizasyona sıvıyağ dökülmemesini ve özellikle kapı ve dükkânların önlerindeki yaprak, toz ve toprağın; menfez, mazgal ve logarların içine süpürülmemesi gerektiğinin altını çizen Deveciler, konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Burada vatandaşlarımızdan ricamız temiz bir Burhaniye’miz için menfezlere yaprak ve tozların süpürülmemesi yönündedir. Bu menfezlerin kapanmasına ve cadde ile sokaklarımızın sular içerisinde kalmasına sebep olmaktadır. Vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlılık bekliyoruz. Menfezlerin içlerini doldurulması ile bu pislikler daha sonra ana kanalizasyon hatlarına girmekte ve daha büyük tıkanıklıklara neden olmaktadır. Ayrıca bu tıkanıklıklardan vatandaşlarımız da olumsuz şekilde etkilenmekte olup kötü sonuçlara neden olmaktadır. Bundan sonra da ızgara temizlikleri devam edecek olup vatandaşlarımızın da yetkililere yardımcı olmasını temenni ediyoruz” dedi.