1 Temmuz Denizcilik Ve Kabotaj Bayramı Kutlama Programı

1 Temmuz Denizcilik Ve Kabotaj Bayramı Kutlama Programı

27.6.2019

1 Temmuz Denizcilik Ve Kabotaj Bayramı Kutlama Programı

 

İlçemiz Ören Mahallesi meydanında Ören Mahalle plajı için göndere çekilecek Mavi Bayrak Töreni ile İskele Mahallesi Yat Limanında 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramının 93.yıldönümü kutlama programı 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü aşağıdaki programa uygun olarak kutlanacaktır.

 

1-KUTLAMA PROGRAM :


A-Saat 17.00’da İlçemiz Ören Mahallesi Meydanında yapılacak saygı duruşu sonrası Hacı Mustafa Müdüroğlu Müzik Öğretmeni İlker MUTLUER yönetiminde, hep birlikte İstiklal Marşının söylenmesi ve Türk Bayrağının göndere çekilmesi seremonisi.


B-Saat 18.30’da Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından Türk Deniz Şehitleri anısına İskele Yat Limanından denize çelenk bırakılması.


C-Müteakiben yapılacak saygı duruşu sonrası Hacı Mustafa Ortaokulu Müzik Öğretmeni İlker MUTLUER yönetiminde, hep birlikte İstiklal Marşının söylenmesi ve göndere bayrak çekilmesi.

D-Belediye Başkanı Ali Kemal DEVECİLER tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması.


E-Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi etkinlikleri


E-YARIŞMALAR :


1.8-14 yaş grubu, küçükler 50 metre serbest stil yüzme yarışı,


2.Büyükler 100 metre serbest stil yüzme yarışı,


3.Denizde ördek yakalama yarışı,


4.Yağlı direkte bayrak kapma yarışı,


F-Yarışmalarda derece alanlara hediyelerinin verilmesi.


Yarışmalara katılacak yarışmacıların kimliklerin ile birlikte kayıtlarını saat 17.00 ile 18.00 arasında görevli hakem kuruluna yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt yaptırmayanlar yarışmalara katılamazlar.


(Protokol ve Halkımızın törene gidiş gelişleri için saat 16.30’da Burhaniye Belediyesi Binası önünden otobüs seferi yapılacaktır.)

TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR