İskele Gece Pazarı Standlarının Kura Çekimi Yapıldı

İskele Gece Pazarı Standlarının Kura Çekimi Yapıldı

27.5.2019

İskele Gece Pazarı Standlarının Kura Çekimi Yapıldı

 Şehrimiz Burhaniye’nin İskele mahallesine, yaz sezonunda kurulan Gece Pazarının satış standlarının, taliplileri arasında yapılan kura çekimi, 24/Mayıs/2019 Cuma günü, Belediyemiz Meclis salonunda yapıldı.
 İşletmecilerin, 31/10/2019 tarihine kadar kullanabileceği, gıda ve benzeri ürün satışı yapamayacakları pazarda, iş yeri başına sezonluk ‘’Hediyelik Eşya satıcıları 3.000.- tl, Kıyafet Satış standları, 3.500.- tl ödeyecekler. Harici elektrik, güvenlik vs. türü giderlerini kendileri karşılayacaklar
Kura Törenini bizzat Başkan Ali Kemal Deveciler yönetti. Kurulun diğer üyeleri ise, Encümen Üyeleri Tarık Erdil ve Aydın Doğan oldular. Kura öncesi genel bilgiler veren Başkan Deveciler;
‘’Önümüzdeki süreçte bu bölgeye bazı yeni düzenlemeler yapacağız. Bu yıl, eski şekliyle devam edeceğiz. Önümüzdeki sezon deniz kenarında bulunan bölgedeki Balık Satış, Balık pişirici, Dondurmacı, Çerezci vs. türü iş yerlerini başka yerlere taşıyacağız. Ama hak sahiplerini de kesinlikle mağdur etmeyeceğiz. Yerlerine, daha modern ve şehrimize yakışır iş yerleri yapacağız. Gece Pazarı standlarını da, kalıcı ve daha güzel hale getireceğiz’’ dedi.
 Alandaki mevcut 45 işyeri için kura çekimi yapıldı. Çekilen kura neticesinde esnaflarımızın yerleri belirlendi. İlk ismi Başkan Deveciler torbadan çekti. Akabinde, her işletmeci kendi numarasını torbasında kendisi çekti. Başkan Deveciler; ‘’Adaletli davranmak adına bu yöntemi kullanıyoruz. Çekilişin yönetimini de Encümen Üyelerimiz yapacaklar’’ dedi.
 Kura töreni sonrası Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, hak sahiplerine başarılı bir sezon ve hayırlı işler diledikten sonra, ‘’mükellefiyetini yerine getiren işletmecilerimiz, yarından itibaren çalışmalarına başlayabilirler’’ dedi.