Burhaniye Belediyesi Ramazan Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Burhaniye Belediyesi Ramazan Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

17.5.2019

Burhaniye Belediyesi Ramazan Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Burhaniye Belediyesi tarafından her yıl gerçekleştirilen Ramazan etkinliği Belediye Hizmet Binası önünde Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi etkinlikleri ile açılışı yaptı.

Burhaniye Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan şenlikleri büyük ilgi görüyor. 11 ayın sultanı olan Ramazan ayında Burhaniye’de 17 gün boyunca geleneksel Ramazan geceleri, nostalji özlemini çeken, eski dönemlerdeki unutulmaya yüz tutmuş Ramazan ayı eğlenceleri Burhaniye halkına Burhaniye Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikler ile yaşatılıyor. Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi Halkoyunları ekibi gösterileri, Meddah gösterileri, orta oyunları, Hacivat-Karagöz gösterileri, İbiş ile bey ve çeşitli yarışmalar ile Burhaniyeliler unutulmaz Ramazan geceleri geçirirken Burhaniye Belediyesi tarafından Belediye hizmet binası önünde halka yönelik olarak ücretsiz yapılan Ramazan eğlenceleri büyük ilgi görüyor. Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi Gösterileri, Orta oyunlar, Hacivat-Karagöz gösterileri ile eski Ramazanları yaşayan Burhaniyeliler şenliklere büyük ilgi gösterdi. Tüm hızıyla devam eden etkinlikler 1 Haziran’a kadar meddah, orta oyun, Hacivat-karagöz gösterileri, halkoyunları gösterileri, ibiş ile bey, aşuk ile maşuk gösterisi, Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu gösterisi, Davul Show, Kanto, Çeşitli yarışmalar ile devam edecek.

Belediye tarafından organize edilen Ramazan ayının vazgeçilmez eğlenceleri, 20-21-22-23-24-25-27 Mayıs ve 1 Haziran akşamı gerçekleşecek etkinliklerle devam edecek. Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi, Ramazan şenlikleri kapsamında yetişkinlerin yanı sıra çocuklar için de hazırladığı birbirinden eğlenceli oyun, gösteri ve yarışmalarıyla Burhaniyelilerin karşısında olacak. Tüm etkinlikler, Belediye Hizmet Binası önünde saat: 21.30 da başlayacak. Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu (BBKT) tarafından sahnelenecek olan Suçlu Kim? Adlı oyun ve Scapı’nin Dolapları (2 saatlik komedi) oyunları Ramazan etkinlikleri kapsamında sanatseverlerle buluşacak. 25 Mayıs ve 1 Haziran tarihlerinde saat: 21.30 da Reha Yurdakul Kültür Merkezi’nde ücretsiz seyredilebilecek.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını Çoşku İçinde Kutlamaya Hazırlanıyor

Ramazan etkinlikleri programı kapsamına alınan 19 Mayıs Pazar günü büyük bir coşkuyla kutlanacak olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için tüm okullar kendi bünyelerinde hazırlanıyor. Pazar günü Milli Mücadele’mizin 100.Yıldönümü kutlayacağımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı programı sabah saat: 10.00 da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okumasıyla başlayacak. Törenlere 10.30’da 8 Eylül Stadı’nda devam edilecek. 8 Eylül Stadyumu’nda ki tören ise saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nın okumasıyla başlayacak. Günün anlam ve önemini belirten konuşma, gençlik adına konuşma, Atatürk’ün Gençliğe Hitabı, Türk Gençliğinin Ata’ya Cevabı, Şeref Çağrısı, Gençlik Marşı, ödül töreni, şiirler, sportif gösteriler ve halkoyunları gösterileri ile sona erecek. Pazar akşamı ise saat 21.30'da Eski kütüphane önünden Cumhuriyet Meydanına kortej yürüyüşü gerçekleşecek. Cumhuriyet Meydanı’nda Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi Halkoyunları ekibi gösterilerini sergileyecek. Akabinde Ücretsiz Halk konseri Sanatçı Ali Altay Burhaniye halkı ile buluşacak.