Belediye Başkanımız Ali Kemal Deveciler!in Ramazan Ayı  Mesajı

Belediye Başkanımız Ali Kemal Deveciler!in Ramazan Ayı Mesajı

06.5.2019

Belediye Başkanımız Ali Kemal Deveciler!in Ramazan Ayı  Mesajı

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal DEVECİLER, İslam dünyasının en kutsal ayı kabul edilen mübarek ‘’Ramazan Ay’ının başlaması münasebetiyle, bir mesaj yayınladı.  Mesajında, bu kutsal ayda manevi duyguların en üst düzeye ulaştığını, insanlar arasında kardeşlik ve yardımlaşma duygularının pekiştiğini ifade eden Başkan DEVECİLER şunları kaydetti;

‘’Bu kutsal ayın,  Savaş ve çatışmaların bittiği, öfke ve umutsuzluğun ortadan kaldırıldığı, herkesin kendisini karşısındaki insanın yerine koyarak onun duygularını ve düşüncelerini doğru olarak anlayabildiği yeni bir dönemin başlangıcı olmasını dilerim. Sevgi, saygı, yardımlaşma ve dayanışmayı her zaman ön planda tutan yüce dinimiz, Ramazan ayında gerçekleştirilen oruç ibadetiyle birlikte önce sabır ve hoşgörü istemektedir. Tüm dileğimiz odur ki; ihtiyaç sahiplerinin sevindirildiği, zaman zaman unutmaya yüz tuttuğumuz dostluk, paylaşma ve merhamet duygularının yeniden hatırlandığı bu özel günler, farklı kesimlerin birbirini anlaması ve gerginliklerin bitirilmesi için de iyi bir fırsat olsun.

İnsanların manevi dünyasına siyaset ve siyasetçiler girmesin. Bu yüce duygu, farklı amaçlar için istismar konusu yapılmasın. Toplumları ayrıştıran değil birleştiren, farklı inanç ve düşünceleri dışlayan değil herkesi kucaklayan, nefreti ve düşmanlığı değil sevgiyi esas alan İslam dininin en anlamlı günleri olan Ramazan ayı, şehrimize ve tüm insanlık  Alemine barış ve huzur getirsin.

Tüm hemşehrilerimizin Ramazan ayını,  en samimi duygularla kutluyorum.”