İskele Yat Limanı Çalışmaları Başladı

İskele Yat Limanı Çalışmaları Başladı

03.5.2019

İskele Yat Limanı Çalışmaları Başladı

Burhaniye İskele mahallesinde bulunan Yat limanında, Belediye birimleri ve ekipleri, düzenleme ve peyzaj çalışmalarına başladılar. Yıllardır, İskele mahallesi sakinlerinin şikâyetçi olduğu toz-toprak kirliliğinden kurtulmak ve bir ‘’turizm beldesine’’ yakışan alanlar oluşturmak amacıyla, Belediye Başkanımız Sayın Ali Kemal DEVECİLER’in talimatlarıyla start verildi.
Öncelikle, yeşil alanlar oluşturulacak yerlere toprak dolgu ve düzleme çalışmaları yapılacak. Yaklaşık, 7.700 m2’ lik alanda; yürüyüş yolları, çimlendirme ve bitkisel peyzaj alanları, otomatik sulama sistemleri oluşturulacak. Bu çalışmalar, taşıt yolu sınırlarına kadar ulaşacak. Bölge sakinlerinin yıllardır şikâyetçi olduğu, alan ile yol arasındaki ‘’tel örgü’’ kaldırılacak.
Alanın batısındaki eski ‘’tekne bakım alanına’’ yaklaşık 60 araçlık ‘’otopark’’ uygulaması yapılacak. Bu alan, yeşil alandan tel örgü sistemiyle ayrılacak. Böylece, alanın doğu ucundaki Çocuk parkı ile Otopark arasındaki büyük alan, şehrimize yakışır bir görünüm kazanacak ve kullanıma açılacak.
Belediye Başkanımız Sayın Ali Kemal DEVECİLER’ in, seçim bildirgesi projelerinden olan ‘’Yat Limanı düzenlemesi’’ çalışmaları, en kısa sürede tamamlanarak halkımızın kullanımına sunulacaktır.