23 Nisan Bayramı, Kutlama Törenleri

23 Nisan Bayramı, Kutlama Törenleri

24.4.2019

23 Nisan Bayramı, Kutlama Törenleri

Sabah Çelenk sunum töreni sonrası, kutlamalar için şehrimiz ‘’8.Eylül Stadyumuna’’ geçildi. Şehrimiz halkının ‘’tıklım-tıklım’’ doldurduğu tören alanında, saat: 10.15’te, ‘’protokol üyeleri’’ de yerlerini aldılar. Saygı duruşu ve hep birlikte okunan ‘’İstiklal Marşı’’ sonrası İlçemiz Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanımız, ‘’birlikte’’ törene katılan öğrencilerin ve öğretmenlerinin, tüm Burhaniye halkının ‘’23.Nisan- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını’’ kutladılar...

Günün anlam ve önemini ifade eden bir konuşma yapan ‘’İlçe Milli Eğitim Müdürünün’’ hitabından sonra, ‘’ödül törenlerine’’ geçildi. Önceden yapılan spor, şiir, müzik, edebiyat vs. türünden dereceler alan öğrencilerimizi, ‘’Protokol üyeleri’’ tarafından, madalya ve kupaları verildi.

Daha sonra, ‘’Bayram Kutlamalarına’’ geçildi. Öğrenci ve öğretmenlerimiz, günün anlam ve önemini belirten şiirler okudular. Çeşitli okullarımızın ‘’ritim ve dans grupları’’ gösteriler sundular. Halk oyunları grupları, ülkemizin çeşitli yörelerinden oyunlar sergilediler. Yine okullarımızın ‘’Sporcu ve Jimnastik’’ ekipleri, çeşitli sportif ve akrobatik gösteriler sundular. Halkımız tarafından çok beğeni alan ekipler, çılgınca alkışlar aldılar.

Stadyumdaki resmi törenlerin bitimi sonrası halkımız, Burhaniye Belediye Başkanlığının, Belediye binamız önünde düzenlediği ‘’Çocuk Şenliği’’ etkinliklerine katılmak üzere tören alanına geçtiler.