BBKT'dan Kırsal Mahallelere Özel Tiyatro Şöleni

BBKT'dan Kırsal Mahallelere Özel Tiyatro Şöleni

10.6.2024
Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu (BBKT), kırsal mahallelerde yaşayan çocuklar için düzenlediği tiyatro gösterileri ile büyük beğeni topladı.
 
 
11 kırsal mahalledeki okullardan öğrenciler, Burhaniye Belediyesi aracılığıyla Reha Yurdakul Kültür Merkezi'ne getirilerek, Genel Sanat Yönetmenliğini Uğur Mamuk’un yaptığı ve Gösteri Yönetmeni Ender Kurt tarafından hazırlanan BBKT "Kahraman Ağustos Böceği" adlı tiyatro oyununu izlediler.
 
 
Çocukları sanatla buluşturmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, "Burhaniye Belediyesi olarak, çocuklarımızın sosyal ve kültürel gelişimine katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kırsal mahallelerde yaşayan çocuklarımızı sanatla buluşturmak, onların dünyalarını genişletmek adına çok değerli. Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu’nun gerçekleştirdiği tiyatro gösterileri ile çocuklarımızın yüzlerinde gördüğümüz mutluluk bizler için en büyük ödül. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.
 
 
İlçedeki kırsal mahallelere özel olarak düzenlenen tiyatro gösterilerinde çocuklar hem eğlenip hem de kültürel bir deneyim yaşadı. Bugüne kadar toplam 19 kırsal mahalleye ulaşan tiyatro gösterileri, çocukların sanata olan ilgisini artırarak tiyatro sevgisini aşıladı.