Disk Emekli-Sen Üyeleri Piknikte Buluştu

Disk Emekli-Sen Üyeleri Piknikte Buluştu

28.8.2023
Disk’e bağlı Emekli-Sen Burhaniye Şubesi geleneksel hale getirdiği emekliler şenliğinin dördüncüsünü gerçekleştirdi. Ayaklı Mesire Alanı'nda düzenlenen pikniğe eşi Nuriye Deveciler ile birlikte katılan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Burhaniye Belediyesi olarak emeklilere yönelik çalışmalara her zaman yer verdiklerini ve Burhaniye Kent Konseyi Emekliler Meclisi ile birlikte koordineli çalışmalar yaparak emeklilere nefes aldırmak istediğini vurguladı.
Konuşmasının devamında gerek emekliler, gerekse de toplumda yer alan diğer gruplar için özverili çalışmalar yaptıklarının altını çizen Başkan Deveciler, kurdukları halk meclisinde emeklilerin söz sahibi olduğunu ve demokratikleşme adımlarını bu halk meclisiyle her zaman ortak yürüttüklerini ifade etti.
Burhaniye Belediye Meclis üyesi Çiğdem Avcu’nun şube başkanlığını yaptığı Emekli-Sen Burhaniye Şubesi öncülüğünde düzenlenen şenliğe, Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban, sendika üyeleri, belediye meclis üyeleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Katılımcılar piknikte sanatçılar tarafından düzenlenenen dinleti, şiirler ve mini konserlerle hep beraber türküler söyleyerek şenlik havasında piknik yaparken, halaylar çekerek doyasıya eğlendiler.