Gençler Lise ve Üniversiteye BURSEM İle Hazırlanıyor

Gençler Lise ve Üniversiteye BURSEM İle Hazırlanıyor

14.8.2023
Burhaniye Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi (BURSEM), LGS ve YKS hazırlık kursları ile yeni dönemde kapılarını açtı. Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler'in göreve geldiği 2019 yılında ilk faaliyetlerinden biri olan ve eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle kurulan BURSEM Kurs Merkezi'nde yeni dönemin ilk ders zili çaldı.
2022-2023 eğitim ve öğretim döneminde, sayısal, eşit ağırlık, yabancı dil ve sözel bölümlerinden sınava giren 180 öğrencimiz kendi alanlarında ilk 5.000'e 10 öğrenci, ilk 50.000'e 18 öğrenci, ilk 100.000'e 47 öğrenci dereceye girdi. LGS'de ise 226 lise hazırlık öğrencisi %90 başarı oranı ile fen ve anadolu liselerine adım attı.
2023-2024 eğitim ve öğretim döneminde 5. sınıftan 12. sınıfa kadar 400 yeni öğrencisine kapılarını açan BURSEM, YKS ve LGS'ye hazırlanan gençlere bir yıl boyunca akademik ve rehberlik anlamında büyük bir destek sağlayacak. Alanlarında uzman öğretmen kadrosu ve etkili eğitim içeriğiyle Burhaniye Belediyesi kurs merkezleri, kadrosu ve eğitim içeriğiyle öne geçtiği gibi, 12 ay kurs ve aylık 120 saat ders imkanlarının yanında rehberlik hizmeti, seviye belirleme sınavı ve ek kaynak kitap hizmeti de sunmakta. Uzman öğretmenler eşliğinde birebir soru çözümleri, özel dersler ve tüm branşlardan kurs desteği de alabiliyor. Emsallerine kıyasla çok cüzi miktarlarda alınan ücretler ile öğrencilerin kitapçık, broşür, test kitaplarının karşılandığı ve kar amacı gütmeyen BURSEM, yıl boyunca öğrencilere sosyal eğitim ve kurslarla da hizmet etmeye devam ediyor.
Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, "Dar gelirli ailelerimiz geçim derdine düşmüşken, çocuklarına istedikleri eğitimi sağlamakta zorlanmaktalar. Geleceğimizin inşasında bu durumun yaşatacağı sorunları çözebilmek adına kurduğumuz BURSEM ile öğrencilerimizin eğitimden mahrum kalmasını önlemek için ve herkese umut olmaya devam edeceğiz" diyerek eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması için çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini belirtti.