Kuyumcu Aşevi Binasının Yapımında Sona Gelindi

Kuyumcu Aşevi Binasının Yapımında Sona Gelindi

07.8.2023
Nisan ayında inşaatına başlanan, Burhaniye Kuyumcu Mahallesindeki aşevi projesi için yapılan çalışmaların sonuna gelindi.
Mülkiyeti Burhaniye Belediyesine ait Kuyumcu Mahallesi’ndeki eski atıl durumdaki okul binasının yıkılarak yerine aşevi binası yapılması projesi geçtiğimiz aylarda başlamıştı. Hızla ilerleyen çalışmalarda, 120 m2’lik tek katlı aşevi binası ve çevre düzenlemesi tamamlanmaya devam ediyor.
İhtiyaç sahiplerinin yanında olmak istediklerine dikkat çeken Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler; “Sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet verecek yeni aşevi binasının temelini geçtiğimiz aylarda Kuyumcu Mahallemizde atmıştık, bugün ise geniş bir alanda yapım çalışmalarını sürdürdüğümüz yeni aşevi binasının çalışmalarında artık sona geldik, çok kısa bir zaman içerisinde inşaat çalışmalarını tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız, Burhaniye’miz ve hemşerilerimiz için çalışmaya, üretmeye ve kazandırmaya da devam edeceğiz. Burhaniye Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanlarında olmaya ve gönüllerine dokunmaya devam edeceğiz.’’ Dedi.