Burhaniye Kitap Fuarı Görkemli Kapanış Töreniyle Sonlandı

Burhaniye Kitap Fuarı Görkemli Kapanış Töreniyle Sonlandı

23.7.2023
Açılışında Türkan Şoray'ı ağırlayan, Onur Konuğu Ahmet Ümit olan Burhaniye 4. Kitap Fuarı 5 günlük dolu dolu programının ardından görkemli kapanış programı ile sona erdi.
100’e yakın yayınevi ve 100’ün üzerinde sanatçı ve yazarı ağırlayan Burhaniye 4.Kitap Fuarının son gününde Saygı Öztürk'e verilen Gazetecilik Ödülü ve Ahmet Ümit'e verilen Onur Konuğu plaketinin ardından 5 günlük sanat ve edebiyat yolculuğunun sonuna gelindi.
Sahneye öncelikle Organizasyonun sorumlu müdürlüğü Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Engin Demir ve ardından etkinlik boyunca görev alan tüm müdürler ve Belediye Meclis Üyeleri sahneye çağırıldı. Emekçi personellerin, Belediye Başkan Yardımcılarının ardından Fuar Koordinatörü Sinan Karahan ve Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ile eşi Nuriye Deveciler kapanış konuşması için sahnede yerini aldı. Başkan Deveciler, Fuar Koordinatörü Sinan Karahan'a ulusal basında dahi yer bulan bu güzel organizasyon için teşekkür ederek, teşekkür plaketini takdim etti. Bu güzel organizasyon ile katılımcılara sanat ve edebiyat dolu bir 5 gün yaşatmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Ali Kemal Deveciler ve ekibi konfetiler eşliğinde "Yaşasın Burhaniye Yaşasın Edebiyat" sloganları ile 4. Burhaniye Kitap Fuarı sona erdi