Burhaniye’de Depreme Dayanıklı Yapılaşma İçin Ortak Akıl

Burhaniye’de Depreme Dayanıklı Yapılaşma İçin Ortak Akıl

14.3.2023

Burhaniye’de yapılan inşaatlarda yapılaşma şartlarının daha güvenli ve daha üst standartları taşıması amacıyla yapılabilecek çalışmalar için ortak paydaşlarla toplantı düzenlendi.

Burhaniye Belediye Meclisince, Mart Ayı Meclis Gündemine alınan “Deprem Öncesi Yapılarda Alınacak Tedbirler” konusuna ilişkin çalışmalar devam ediyor.

Yapılacak inşaat standartlarını arttırmak amacıyla uygulanacak ruhsat şartlarını belirlemek için; Burhaniye Belediyesi yetkilileri, yapı denetim firmaları, müteahhitler, mimarlar ve mühendisler ile Burhaniye Belediyesi Meclis Salonunda bir araya geldi. Burhaniye Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Uğur Sevinç, Yapı Kontrol Müdürü Şükrü Dönmez, görevli teknik personeller ile yapı denetim firmaları, müteahhitler, mimarlar ve mühendislerin katılımlarıyla yapılan toplantıda, alınabilecek önlemlere ilişkin görüşmeler yapıldı. Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün ruhsatlı yapılarda bölge denetimlerini artırmak amacıyla yapı denetim firmaları ve şantiye şefleri ile birlikte hareket ederek inşaat kontrollerinin daha verimli hale getirilebilmesi için yapılabilecekler ele alındı.

Yapılan toplantı sonucu ele alınan konular, Burhaniye Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı öncesinde, Deprem ve Doğal Afet Komisyonu tarafından değerlendirilerek komisyon raporları meclis gündemine sunulacak.