BURHANİYE BELEDİYE BAŞKANI ALİ KEMAL DEVECİLER’İN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

BURHANİYE BELEDİYE BAŞKANI ALİ KEMAL DEVECİLER’İN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

10.1.2023

Halkın haber alma hakkı için gece gündüz demeden fedakarca çalışan tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü yürekten kutluyorum.

Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olan basınımız, kamuoyunu bilgilendirmek, vatandaşlarımızın haber alma hakkını tarafsız, ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışla yerine getirmek gibi birçok önemli görevler üstlenmektedir.

Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, ilkeli yayıncılık anlayışıyla olayları tarafsız bir şekilde halka aktararak, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında, doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadır. Medya kuruluşları, sorumluluklarının bilincinde olarak, hem demokrasimizin gelişmesine hem de birlik ve beraberliğimizin pekişmesine katkılarını, gerçek haberi kamuoyuna aktarma çabalarını sürdürmektedir. Bu anlamda basının özgür ve bağımsız olması; bizlerin yerel yönetimler ve paydaşlar olarak basın kuruluşlarını ve mensuplarını desteklememiz demokrasinin gereğidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, ilkeli ve dürüst yayıncılık prensiplerinden ödün vermeyen, yaşadıkları tüm zorluklara rağmen her koşulda kamuoyunu aydınlatmak için özveriyle çalışan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor;  sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.