Bubfa Burhaniye’yi Aydınlatıyor

Bubfa Burhaniye’yi Aydınlatıyor

06.1.2023

BUBFA öğrencilerinin Burhaniye için projeleri tek tek hayata geçiyor.

Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Uluslararası Ticaret ve Turizm İşletmeciliği 3.sınıf öğrencileri Dekan Mehmet Oğuzhan İlban önderliğinde sosyal sorumluluk projelerini tamamladı. “ Takım Çalışması” dersinde Ören Beyaz Durak ve İskele Demokrasi Parkında hayata geçirilen projeler, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve BUBFA Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban tarafından öğrencilerle birlikte ziyaret edildi.

Uluslararası Ticaret bölümü öğrencilerinin tarafından yapılan Ören Mahallesi Beyaz Durak projesinde Beyaz Durak yeniden düzenlenerek temiz ve kullanılabilir hale getirildi. Öğrencilerin Burhaniye Belediyesi ve esnafından aldığı desteklerle yenilenen Beyaz Durak boyanmasının yanı sıra kitap dolapları, tablolar,  şair ve şiir görselleri ile farklı bir görünüme kavuştu.Turizm İşletmeciliği bölümü öğrencileri ise İskele Demokrasi Parkında “Kültür Dolabı Projesini”ni tamamladı. Burhaniye Belediyesinin desteği ile hayata geçirdikleri projede hazırlanan kitaplık, parkta yerini aldı. Burhaniye tanıtım kitapları ve broşürleri ile birlikte farklı yayın evlerine ait birçok kitap da halkın kullanımına sunuldu. Ören Mahallesi Muhtarı İlker Kurt’un da katıldığı proje tanıtımında öğrenciler projelerini ve amaçlarını anlatarak bu projeye destek veren Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’e , Ören Muhtarı  İlker Kurt’a ve esnafa teşekkür ettiler.

 Burhaniye’de böyle projelerin artması gerektiğini söyleyen Başkan Deveciler, “ Kültür şehri olan Burhaniye’mizde böylesi anlamlı bir projeyi hayata geçiren başta BUBFA Dekanımız Mehmet Oğuzhan İlban’ı ve öğrenci arkadaşlarımızı kutluyorum. Hem eğitici, hem öğretici hem de insanlarımızı yönlendirici bir proje olmuş. Bu projeler sayesinde vatandaşlarımız hem gezerken hem de dolmuş beklerken Burhaniye’nin kültür yayınlarını ve diğer yayınların kitaplarını okuyarak zaman geçirebilecek. Vatandaşlarımız kitapları geri getirmek şartı ile eve de götürebilir. Gerekirse evinde fazla kitabı olan vatandaşlarımızın da desteklerini bekliyoruz. Bu ilçemizde bir ilk. Başta Cumhuriyet Meydanımız olmak üzere ilçemizin farklı noktalarında da bu projelerin devamını diliyoruz.” dedi.