EĞİTİMDE ÖNCÜ BELEDİYE “BURHANİYE BELEDİYESİ”

EĞİTİMDE ÖNCÜ BELEDİYE “BURHANİYE BELEDİYESİ”

28.12.2022

Sosyal belediyecilik anlayışı ile her alanda hizmetler veren Burhaniye Belediyesi, eğitimde öncü belediye oldu.

 Balıkesir’de hayata geçirdiği eğitim projeleriyle adını duyuran ve tek olan Burhaniye Belediyesi, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in projeleriyle Burhaniye’de eğitim alanında öncü oldu. Eğitimde fırsat eşitliği ilkesi ile yeni bir hizmet anlayışı getiren Burhaniye Belediyesi,  Burhaniye’de binlerce öğrenciye ulaşarak ailelerin eğitim yükünü hafifletti.  Gelir durumuna göre asgari ücretli, tek maaşlı ailelere öncelik verilirken; cüzi ücretlerle her ailenin ulaşabildiği bir eğitim hizmeti sunuldu.

Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren BURSEM ve Gündüz Bakımevlerinde 2019 yılından bugüne yaklaşık 3000 öğrenci eğitim desteği aldı.

BURSEM’DE HER YIL 400 ÖĞRENCİYE KURS

Burhaniye Belediyesi’nin 2019 yılında faaliyete geçirdiği BURSEM’de (Burhaniye Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi) Üniversiteye ve Liseye Giriş sınavlarına hazırlık kursları ve okul destek programlarında her öğrenim yılında yaklaşık 400 öğrenci eğitim desteği alıyor. Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik her dersten kurs verilirken aylık düzenli deneme sınavları ile öğrenciler sınavlara hazırlanıyor. Yıl boyunca süren kurslara ilaveten Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık hizmeti ile öğrenciler in her alanda destek aldığı BURSEM’de  uzman öğretmen kadrosu ile yaz kampları ve okul dönemi kursları  veriliyor. Yüksek başarı oranı ile hem YKS’ de hem LGS’de öğrencilerin ve ailelerin yüzünü güldürüyor.  Okul destek kurslarının yanı sıra Gençlik Merkezi  sportif ve sanatsal kurslar açarak öğrencilerin her anlamda gelişimine destek oluyor. Satranç, Pilates, Jimnastik, Halk oyunları, Resim, Satranç, Akıl ve Zeka Oyunları, Drama kursları ile her yıl yaklaşık 500 öğrenci kurslardan faydalanıyor. 

“HER YIL BİR KREŞ AÇIYORUZ”

Nur Çakıroğlu Albak Gündüz Bakımevi’ni 2021 yılında faaliyete geçiren Burhaniye Belediyesi 2022 yılında Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Gündüz Bakımevini açarak okul öncesi eğitimde de öncü belediye olmayı başardı. Her yıl 200 çocuğun yuvası olan kreşlerde uzman Okul Öncesi Öğretmenlerinin yanı sıra branş öğretmenleri ile de çocukların eğitimini destekleniyor. Satranç, Akıl ve Zeka oyunları, Halk oyunları, Jimnastik, İngilizce dersleri verilirken Psikolojik Danışmanlık hizmeti de hem çocuklara hem velilere sunuluyor. 

Göreve geldiği günden bugüne eğitim için yatırımlar yaptıklarını belirten Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler; Belediye dershanemizi, kreşlerimizi açarak Burhaniye’de her ailenin ulaşabileceği eğitim hizmetiyle pek çok ailemize ve öğrencimize destek olduk. 2023 yılında da yeni bir kreş açmayı planlıyoruz. Her anne babanın en kıymetli varlığı evlatlarıdır, bizlere emanet ettikleri çocuklarımız için güvenli, kaliteli bir eğitim ortamı sunuyoruz. Çocuklarımızın okul öncesi eğitiminden Üniversiteye kadar yanlarındayız. Hatta başarılı, ihtiyacı olan üniversiteli çocuklarımıza üniversite bursu da veriyoruz. Her anlamda Burhaniye için çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz, dedi.