Ege Ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği “Enerjide Yol Ayrımı” Çalıştayı Düzenledi.

Ege Ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği “Enerjide Yol Ayrımı” Çalıştayı Düzenledi.

27.11.2022

Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği (EMARÇEB) üyeleri İstanbul’da bir araya geldi. 2 gün süren program çerçevesinde ilk gün, olağan meclisini yapan birlik, 2. gün ise kapsamlı Enerji politikaları hakkında çalıştay gerçekleştirdi.

İstanbul Büyükçekmece Kaya Convention Otel’de düzenlenen çalıştaya Burhaniye’den Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ile birlik meclis üyeleri Oya Özarkon, Elvan Aslan ve Çigdem Avcu katıldı.

Moderatörlüklerini İstanbul elektrik mühendisleri odası yönetim kurulu başkanı Saadet Nuruilah Güleç ve Büyükçekmece Belediye başkanı Dr. Hasan Akgün’ün yaptığı çalıştay’a ayrıca, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan yardımcısı ve Balıkesir milletvekili Ahmet Akın, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir il başkanı Serkan Sarı, birlik belediye başkanları ve birlik meclis üyeleri katıldı.

“Yenilebilir enerji ve geleceğimiz” ve “yerel yönetimlerde yenilebilir enerji” konu başlıklarıyla iki oturum halinde yapılan çalıştayda akademisyenler tarafından enerji konusunda konferanslar düzenlendi.

Çalıştayda ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi enerji politikalarından Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Ahmet Akın’da bir konuşma yaparak enerji kullanımının önemine değindi.

60’a yakın Birlik üyesi Belediyenin katılımıyla yapılan çalıştayda, yerel yönetimlerin enerji projeleri ve kaynaklarını yerinde değerlendirme ve üretilmesi hakkında bilgiler aktarıldı.