İlköğretim Haftası Kutlu Olsun

İlköğretim Haftası Kutlu Olsun

12.9.2022

Değerli öğretmenlerimiz, sevgili öğrencilerimiz ve kıymetli velilerimiz,

2022-2023 Eğitim Öğretim yılına başlamanın heyecanı ve gururu içerisindeyiz. Bizleri başarıya ulaştıracak en önemli kurum olan okullarımızda bugün ilk ders zilleri çaldı ve çocuklarımız eğitim hayatına yeniden başladı.

İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul, çocuklarımızı hayata hazırlayan ve eğitim imkânlarını sonuna kadar sunan bir yuvadır. Bir ulusu yüksek bir toplum olarak yaşatan da, yoksulluğu düşüren de eğitimdir. Öyle ise, ülkemizin geleceği siz gençlerin elindedir.

Ulusal varlığımızı onurlu bir şekilde devam ettirecek nesiller de öğretmenlerimizin ellerinde yeşerecektir. Geleceği çok iyi gören Atatürk, yeni kuşaklar yetiştirme görevini öğretmenlere vermiştir. Bu nedenle öğretmenlerimize çok büyük görevler düşmektedir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde 2022 – 2023 Eğitim ve Öğretim yılına başlayacak olan öğrencilerimiz ve çocuklarımızı özveriyle yetiştiren öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiasının yeni eğitim öğretim yılını kutluyor. Sağlıklı, başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum.

Ali Kemal DEVECİLER

Burhaniye Belediye Başkanı