Zaferin 100. Yılı Burhaniye’de Coşkuyla Kutlandı

Zaferin 100. Yılı Burhaniye’de Coşkuyla Kutlandı

31.8.2022

Burhaniye 32. Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali son gününde 30 Ağustos Zafer Bayramı özel bir program ile coşkulu bir şekilde kutlandı.

  1. Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ'un "20. Yüzyılın Lideri Atatürk" konulu söyleşiyle başladı. Ören Meydanı’nda düzenlenen söyleşide Başbuğ Atatürk' ün devlet adamlığı ve ilkeleri hakkında görüşlerini aktardı .Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ise Zaferin 100. yılını coşku ile kutladıklarını söyleyerek İlker Başbuğ' un 100. Yılında Burhaniye’de olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Başkan Deveciler Burhaniyeliler adına Başbuğ' a plaket vererek teşekkür etti. Ardından Ören , Şair Oyuncu Pelin Batu ve Müzisyen Haluk Çetin'i misafir etti.Müzik ve Şiirin harmanlandıgı dinleti ile Ören Meydanı’ndaki kalabalığa keyifli dakikalar yaşatan Batu ve Çetin'e katılımlarından dolayı Belediye Başkan Yardımcısı Tamer Midilli tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

İskele Mahallesi’nde düzenlenen söyleşide, Bandırma 17 Eylül Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Sarı ve BUBFA Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sabriye Çelik Uğuz " Denizler ısınırken Turizm, Müsilaj ve Gelecek" konulu panelde Burhaniyelilerle bir araya geldi.Moderetörlüğünü Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Mustafa Aysel'in yaptığı panel sonrası katılımcı panelistlere Belediye Başkan Yardımcısı Tamer Midilli tarafından plaket verildi. İskele programı Sanatçı Nurdan İpek’in sahne alması ile devam etti. Hep bir ağızdan şarkıların söylendiği programda İskele’deki misafirler Zaferin 100. Yıl coşkunu tek yürek yaşadı.

Festivalin son programı olan halk konserinde ise; Taylıeli Amfi Tiyatro’da Buray konseri vardı. Amfi Tiyatroyu dolduran on binlerce müziksever, unutulmaz bir 30 Ağustos gecesi yaşadı. Sanatçıya teşekkür plaketini Başkan Deveciler takdim ederken, Zafer Bayramı kutlama ve birlik mesajlarını amfiyi dolduran vatandaşlara iletti. Sahneye çıkan çocuklar ve türk bayraklarını coşku ile sallayan binlerce vatandaş ile hep bir ağızdan Onuncu Yıl Marşı’nı söyleyen Sanatçı Buray, Burhaniyelilere ve körfezin diğer ilçelerinden gelen sevenlerine 100. Yıl coşkusunu yaşattı.