BURHANİYE BELEDİYESİ ATIK YAĞLARI TOPLAMAK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

BURHANİYE BELEDİYESİ ATIK YAĞLARI TOPLAMAK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

18.8.2022

Burhaniye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ilçede yaptığı çalışmalarla atık yağ toplama kampanyası düzenleyerek sokak hayvanlarına destek oluyor.

İşyerleri ve konutlarda kullanılmış  atık yağlarının geri dönüşümü için düğmeye basan Burhaniye Belediyesi, deniz ve çevre kirliğinin önüne geçmek için başlattığı kampanya ile atık yağların toplanmasını sağlıyor. Toplanan atık yağlar geri dönüşüm firmalarına gönderilerek sokak hayvanlarına mama olarak kazandırılıyor.

Kullanılan atık yağların lavabo ve giderlere dökülmesi sonucu atık su borularının ve kanalizasyonların tıkanmasının yanı sıra, arıtma tesislerinin de veriminin düşmesini önlemek adına yapılan çalışmalar kapsamında geri dönüşüm varilleri oluşturan Belediye işletme ve muhtarlıklara bu varillerden dağıttı.

Kampanyanın öncüsü Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “ Yeraltı ve yer üstü sularının kirlenmesini önlemek amacıyla ilçemiz genelinde çevreye karşı duyarlı projelerimiz devam ediyor.  Atık yağların geri dönüşümü için başlattığımız projemizle sokaklarda yaşayan hayvanlarımızın da mama ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Vatandaşlarımızdan atık yağlar konusunda duyarlılık bekliyor ve muhtarlıklara bırakılan varillerimize atık yağlarını bırakmalarını rica ediyoruz. El birliği ile çevreye olan duyarlılığımızla geleceğimiz için güzel bir çevre bırakabileceğimizi ümit ediyorum” dedi.