Burhaniye’de Sağlık Taramaları Sürüyor

Burhaniye’de Sağlık Taramaları Sürüyor

04.8.2022

Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Belediye tabibi Dr. Birgi Tuna ve Dr. Lemi Turgut tarafından ilçede sağlık taramalarına aralıksız devam ediyor. Sağlık ekipleriyle birlikte özellikle evde yatalak vaziyette olan hastalara yönelik yapılan muayenelerde, reçete yazımı, Açlık Kan Şekeri ölçümü ve genel sağlık muayeneleri gerçekleştiriliyor.

Her hafta faklı bir mahallede yapılan sağlık muayeneleri kırsal mahallelerde yatağa bağlı veya engelli hastalara yönelik olarak yapılıyor. Saat 09.00 ile 12.00 saatleri arasında yapılan muayeneler sonrası gerekli hastalara Belediye tabibi tarafından e-reçete düzenleniyor.

Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren İskele Mahallesi sağlık kabininde her hafta Cuma günleri, saat 09.00 ile 12.00 saatleri arasında Belediye Tabipleri tarafından muayene ve e-reçete hizmetlerinin yanı sıra rutin sağlık hizmetleri veriliyor.

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla sürdürdükleri ‘Evde Sağlık Hizmetleri’ çalışmalarının aralıksız devam ettiğini ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, ilçede yatağa bağlı ve engelli olarak yaşayan bireylerin sağlık taramalarını ücretsiz olarak gerçekleştirdiklerini ve sağlık hizmetlerinde başarılı çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti.