Yks Öğrencilerine Belediyeden Su Dağıtımı Yapıldı

Yks Öğrencilerine Belediyeden Su Dağıtımı Yapıldı

18.6.2022

Burhaniye Belediyesi, YKS'ye girecek öğrenciler için su dağıtımı yaptı. Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, yayınladığı mesajla öğrencilere başarılar dileyerek, Sınav süresince de vatandaşların mümkün oldukça sessiz olmaları noktasında uyardı.

Bu hafta sonu yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi Burhaniye Belediyesi sınava girecek öğrencilere su ikramı yaptı. İlçe sınırlarında YKS sınavının yapılacağı okullarda yapılan uygulamada öğrencilerin sınav öncesi su ihtiyacı Belediye tarafından ücretsiz olarak karşılandı.

Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce yapılan Su dağıtımının yanı sıra, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’de sosyal medya hesabı üzerinden sınavlara girecek öğrencilere başarılar dileyerek, öğrencilerin her alanda desteklediklerini ve destek olmaya da devam edeceklerini belirtti.

Başkan Deveciler ayrıca, Sınavın yapılacağı günlerde, kentte yaşayan vatandaşlardan, öğrencilerin konsantrasyon ve motivasyonunu dağıtacak durumlardan kaçınmalarını, klakson çalmak, müzikli etkinlik yapmak, inşaat sesleri vb. gürültü yapabilecek durumlar noktasında daha duyarlı olmaları yönünde uyarılarda bulundu.