BURHANİYE’DE ENGELLİLER COŞKUSU

BURHANİYE’DE ENGELLİLER COŞKUSU

15.6.2022
Burhaniye Belediyesi tarafından düzenlenen “Engelsiz Yaza Merhaba Şenliği”nde engelli vatandaşlar ve aileleri bir araya gelerek biz de varız dediler.
Burhaniye Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından “Farklılıklarımız birlikteliğimize Engel değil” sloganıyla düzenlenen etkinliğe Burhaniye Sakatlar Derneği, Zihinsel Engelliler Derneği, Engel Biziz Derneği, Pelitköy Ticaret Odası Özel Eğitim Uygulama Okulu ve yüzlerce engelli ve aileleri katıldı.
Özellikle engelli çocukların doyasıya eğlenip oyunlar oynayarak şarkılar söylediği şenlikte ayrıca atölyeler kurularak seramik ve taş boyama, çiçek dikimi, parmak boyasıyla el izi çıkarma, kilden oyuncaklar yapıldı.
Müzikler eşliğinde devam eden etkinliklerde mendil kapmaca, sandalye kapmaca, balon oyunu gibi toplu oyunlar oynanırken aynı zamanda çocuklar sahneye çıkarak şarkılar söyledi. Şenlikte tüm katılımcılara pilav, ayran ve dondurma ikramları yapıldı.
Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, tüm çocuklarla yakından ilgilenirken birde konuşma yaptı. Başkan Deveciler, herkes bir engelli adayı olduğunu söyleyerek ülkemizdeki engelli vatandaşlarımızın sorunlarının farkındayız dedi. Ayaklı ve çevresinde 60 dönümlük bir bölge imar planında yeşil alan olarak ayrıldı burada mutlaka engelliler için bir alan ayıracağız. Bunun haricinde sizin için en büyük problem olan erişilebilirlik sorununu çözmek için uğraşıyoruz Burhaniye artık bu sorunları yakın zamanda çözmüş olacak” diyerek engelliler için yapacağı projelere değindi.
Düzenlenen şenliğe ayrıca CHP İlçe Başkanı Aylin Yıldırım, Belediye Meclis Üyeleri, Kent Konseyi Başkanı Necmi Şengider ve üyeleri ile dernekler, çok sayıda engelli birey ve aileleri katıldı.