Burhaniye’de Mezuniyet Sevinci Yaşandı

Burhaniye’de Mezuniyet Sevinci Yaşandı

03.6.2022

Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu ve Burhaniye Meslek Yüksek Okulu öğrencileri mezun oldu.

BUBFA havuz başında yapılan mezuniyet töreni; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın akabinde fakülte folklor ekibinin sergilediği halk oyunları gösterisi ile devam etti.

Fakülte Dekan Vekili Prof. Dr. Oğuzhan İlban’ın ev sahipliğinde Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Muammer Bezirgan’ın katkılarıyla yapılan törene Kaymakam İlyas Memiş, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Burhaniye Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Binici, Emniyet Müdürü Yasin Dikmetaş, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alim Burak Çelik, CHP ilçe başkanı Aylin Yıldırım, AKP İlçe Başkanı Namık Kemal Gedikoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

Turizm İşletme , Uluslararası Ticaret, Finans ve Bankacılık, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme Yönetimi ve Pazarlama bölümünde eğitim gören öğrenciler mezuniyet heyecanını yaşadı. Öğrenimlerini tamamlayan öğrenciler mezuniyet töreninde diplomalarını aldı.

Başkan Deveciler, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada Fakültenin yakınında bulunan Belediye hizmet alanına 300 öğrenci kapasiteli kız yurdu yapacaklarını belirtti. Deveciler konuşmasının devamında; ayrıca yeni yüksek okul binası için de çalışmalara başladığını en kısa zamanda yapacaklarını söyledi.

Orjan’da bulunan deprem yönetmenliği doğrultusunda boşaltılan meslek yüksek okulu binasının karşı tarafında bulunan 3800 m2 belediye arazisine Burhaniye Belediyesi olarak Meslek Yüksek Okulu binasını kendilerinin yapacağını söyleyen Deveciler, Fakülte ve Meslek Yüksek Okulunun kampüs olacağını ve kurulacak olan Körfez Üniversitesinin de temelini oluşturacağını ifade etti. Öğrencilere çalışma hayatlarında başarılar dileyen Başkan Deveciler, tüm öğrencileri kutladı.

Kaymakam İlyas Memiş’in de öğrencilere yönelik yaptığı konuşma sonrası başarı ve mezuniyet belgeleri dağıtıldı.

Belgelerini alan öğrenciler tören sonunda keplerini atarak mezuniyetlerini kutladı.