Burhaniye Atasını Andı

Burhaniye Atasını Andı

19.5.2022

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Burhaniye’de kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Burhaniye’de düzenlenen tören etkinliklerle kutlandı. Sabah Cumhuriyet Meydanı’na düzenlenen çelenk töreninde Atatürk Anıtı’na, İlçe Spor Müdürlüğü çelengi bırakıldı. İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Aslan Alparslan’ın gençlerle birlikte Atatürk anıtına bıraktığı çelenk sonrası saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile resmi tören sona erdi.

Çelenk töreni sonrası kutlama programı 8 Eylül Stadı’nda devam etti. İlçe Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve Garnizon Komutan Vekili Topçu Yüzbaşı Mahmut Tosun etkinlikte yer alan gençlerin ve stadı dolduran vatandaşların bayramını kutladı.

Günün anlamına yönelik yapılan konuşmalar ve akabinde okunan şiirler sonrası Atatürk’ün Gençliğe Hitabe’si ve Türk gençliğinin Ata’ya cevabı öğrencilerin gösterileriyle seyircilere okundu. Okullar arası yapılan yarışmalarda dereceye girenlerin ödüllerinin verildiği etkinlikler, Okullar, Halk Eğitim Merkezi, BUBFA ekipleri tarafından hazırlanan sportif faaliyetler, halk oyunları gösterileri ve müsabakalarla devam etti. Kutlamalar Karate, Kungfu, Mai Tai, Tekvando ve boks gösterilerinin yanı sıra güreş ve aerobik gösterileriyle renklendi.

Stattaki kutlama programı çerçevesinde Hasan Akın Anadolu Lisesi bando takımının öncülüğündeki tören geçişiyle ilçe protokolü selamlama gerçekleştirdi. Kutlamalar açılan dev Türk ve Atatürk Bayrağıyla marşlar eşliğinde son buldu.

Kutlamalar akşam 20.15’de eski kütüphane önünden başlayacak gençlik yürüyüşü, meşaleler eşliğindeki kortej ve Cumhuriyet meydanında saat 21.00’de düzenlenecek konserle devam edecek.