Burhaniye Gençlik Şöleni Başladı

Burhaniye Gençlik Şöleni Başladı

18.5.2022

Burhaniye 19 Mayıs Gençlik Şöleni başladı. Şölenin açılışı Ören’de düzenlenen törenle yapıldı.

Burhaniye Kaymakamlığı, Burhaniye Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri şölende 19 okulun katılımıyla Resim ve Teknoloji Sergisi açılışı yapıldı.

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Yazgan, siyasi Parti ilçe başkanları, ilçe protokol üyeleriyle birlikte Ören Yürüyüş yolunda yapılan törende kesilen kurdele sonrası, öğrencilerin hazırladıkları stantlar gezildi. Öğretmen ve öğrencilerden sergiledikleri resim ve ürünler hakkında bilgiler alan protokol üyeleri tüm öğrencilere teşekkür ederek başarılar diledi.

İlçe protokolü daha sonra Ören Kumsalda düzenlenen Uçurtma Şenliği’ne katılarak uçurtma uçurdu. Yaklaşık 100 uçurtmanın göklerde süzüldüğü şenlikte Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’de çocuklarla birlikte uçurtma uçurdu.

Şenlikte vatandaş ve çocuklarla bir araya gelen Kaymakam İlyas Memiş ve Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler tüm katılımcılara iyi eğlenceler diledi. Gençlik Şöleni 19 Mayıs günü düzenlenecek resmi tören, Gençlik Yürüyüşü, Fener Alayı ve Gençlik Konseriyle sürecek.