Engelliler Haftası Burhaniye’de Kutlandı

Engelliler Haftası Burhaniye’de Kutlandı

12.5.2022

10-16 Mayıs Engeller Haftası, Burhaniye Ticaret Odası Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrenci ve öğretmenleri tarafından düzenlenen programla kutlandı. Programa Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Burhaniye Belediye Başkan Vekili Rıfat Özyolcu, Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Mustafa Aysel, Emniyet Müdürü Yasin Dikmetaş, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alim Burak Çelik, protokol müdürleri ve veliler katıldı.

Okulun çok amaçlı salonunda özel eğitim öğrencileri tarafından gerçekleştirilen gösteriler öncesi günün anlamına yönelik Özel Eğitim Öğretmeni Mehmet Baran tarafından konuşma gerçekleştirildi. İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından özel eğitim öğrencileri, dans, ritim, resimli koreografi ve spor gösterilerini sundu.

Programın devamında Özel Eğitim Okulu Öğretmenler Korosu ve Orkestrası katılımcılara bir konser sundu. Koroya özel eğitim öğrencileri de eşlik ederek öğretmenleriyle birlikte şarkılar seslendirdi.

Engelliler Haftası programı sonrası Burhaniye Belediye Başkan Vekili Rıfat Özyolcu Burhaniye Ticaret Odası Özel Eğitim Okul Müdürü Mehmet Özkan’a çiçek ve hediye takdim ederek engelliler haftasını kutladı.