BURHANİYELİ ÖĞRETMENLER BİR ARAYA GELDİ

Burhaniye’de ki öğretmenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Öğretmenler günü dolayısıyla Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kutlama programı Burhaniyeli öğretmenleri bir araya getirdi. Ahmet Akın Kültür Merkezinde düzenlenen programda emekli öğretmenlere şeref belgesi verildi.
Kültür Merkezini dolduran yaklaşık 500 öğretmenin katıldığı Öğretmenler günü kutlama programı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un öğretmenlere yönelik yazdığı mektubun okunmasıyla başladı. Okunan mektup sonrası Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni günün anlam ve önemine yönelik yaptıkları konuşmalar da öğretmenlerin günlerini kutladı. Yapılan konuşmalar sonrası Burhaniye’de hizmette bulunmuş ve emekli olan öğretmenlere ‘Hizmet Şeref Belgesi’ verildi.
Daha sonra programda resim, şiir, masa tenisi müsabakalarında dereceye giren öğrencilere İlçe Kaymakamı Hüseyin Öner, Garnizon Komutanı Topçu Yarbay Mümin Ertuğran, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni tarafından ödülleri dağıtıldı. Ayşe Akpınar Meslek Lisesi tarafından sunulan ‘Eserinin Gözünden Öğretmen’ adlı video gösteriminin ardından, 24 Kasım Öğretmenler günü Oratoryosu sahne aldı. Program müzik öğretmenlerinden oluşan grup tarafından düzenlenen konser ve sonrasında yemek ikramlarıyla son buldu.